Kontakta oss

Biljetter, tider och priser i Västmanlands län 
Telefon: 0771 - 22 40 00
E-post: kundcenter.vl@regionvastmanland.se

Hittegods i Västmanlands län
Telefon: 021-470 18 00, knappval 1
E-post: hittegodsvastmanland@svealandstrafiken.se

Biljetter, tider och priser i Örebro län
Telefon: 0771- 55 30 00
E-post: lt.orebro@lanstrafiken.se        

Hittegods i Örebro län
Telefon: 019-760 63 00, knappval 1
E-post: hittegodsorebro@svealandstrafiken.se


Svealandstrafikens ledningsgrupp 

Peter Liss, VD  peter.liss[a]svealandstrafiken.se  
Peter Beckman, Produktionschef peter.beckman[a]svealandstrafiken.se  
Mattias Ceder, ekonomichef mattias.ceder[a]svealandstrafiken.se  
Martina Lindblom Alanko, inköpschef martina.lindblom-alanko[a]svealandstrafiken.se  
Lina Tiger Härnström, kommunikations- och digitaliseringschef lina.tiger[a]svealandstrafiken.se  
Thony Lundberg, chef trafikplanering thony.lundberg[a]svealandstrafiken.se  
Geert Schaap, hållbarhetschef geert.schaap[a]svealandstrafiken.se  
Carola Lilja, HR-chef carola.lilja[a]svealandstrafiken.se